LOKA ŠAUŠANAS TEHNIKA

Daži ieteikumi treniņiem loka šaušanā.

archery training

Ja jūs nesekojiet nopietnam treniņu plānam un treniņos “vienkārši šaujiet”, šai rakstā piedāvāsim dažas idejas treniņu dažādošanai un efektivitātei. Galvenā atšķirība loka šaušanas treniņam no sacensībām ir tā, ka treniņos pietrūkst stresa un spriedzes. Un loka šaušanā tas ir ļoti nozīmīgi – katrs lokšāvējs varēs jums pastāstīt vairākus stāstus par to, cik ļoti labi bijis sagatavojies treniņos, bet aizbraucot uz sacensībām nav spējis uzrādīt pat 70% no gaidītā rezultāta.

Protams – mēs iesakām sekot nopietnam treniņu plānam (starp citu kluba “Amazones” treniņu plāns ir brīvi pieejams ikvienam šeit:  http://www.amazones.lv/klubs/treninplans/)

Tomēr – tiem, kuriem nav laika ievērot pilnu treniņuprocesu, bet gribas uzlabot treniņu efektivitāti, noderēs daži vienkārši ieteikumi:

1. Uzstādiet mērķi katram treniņam

Vienalga – pat ja trenējaties loka šaušanā tikai reizi nedēļā – vienmēr uzstādiet mērķi un uzdevumu savam treniņam. Tie var būt dažādi – sašaut noteiktu punktu skaitu, noteiktu reižu skaitu trāpīt centrā, savākt 10 vai 20 sērijas ar noteiku punktu skaitu.  

2. Pierakstiet rezultātus

Ja jūs nepierakstiet rezultātus, jūs neziniet savu sākotnējo situāciju, neziniet vai progresējat, un neziniet kādu mērķi uzstādīt nākamajā treniņā. Tāpēc – pierakstiet rezultātus. Ja esat uzstādījis sev uzdevumu izšaut vismaz 10 sērijas (piem. pa 6 bultām), kurās savāksiet vismaz 45 punktus – pierakstiet cik sērijas pavisam izšāvāt līdz savācāt 10 šādas. Nākošajā reizē – salīdziniet vai ir izdevies savākt 10 labas sērijas ar mazāku kopējo izšauto sēriju skaitu. Kad šķiet, ka ir jau viegli, paaugstiniet latiņu – 10 sērijas, pa 50 punktiem. Un tā uz priekšu.

3. Veltiet treniņus noteiktiem loka šaušanas tehnikas elementiem

Reizēm nepieciešams koncentrēties uz noteiktiem šaušanas tehnikas uzlabojumiem. Veltiet visu treniņu domājot tikai par atlaidienu, enkura punktu vai loka rokas stabilitāti. Nedomājiet par rezultātu, šaujiet stāvot tuvu vairogam, bez mērķa – vienkārši koncentrējieties uz noteiktu tehnisko elementu, kuru gribat uzlabot.

4. Veltiet treniņus fiziskajai sagatavotībai

Loka šaušanā tiek izmantotas tādas muskuļu grupas, kuras ikdienā nodarbinātas reti. Protams, regulāra šaušana tās nostiprinās, tomēr reizēm der veltīt laiku īpaši, lai nostiprinātu šos muskuļus.

Tālāk dažas konkrētas idejas treniņu dažādošanai:

Koncetrēšanās vingrinājums loka šaušanas tehnikai:

Šaujiet pa vairogu, bez mērķa, izmantojot iepriekšējās bultas trāpījumu kā mērķēšanas punktu. Bez tam – ja esošais trāpījums ir par augstu vai par zemu attiecībā pret iepriekšējo, nākošajā šāvienā koncentrējiet uzmanību uz enkura punktu. Ja trāpījums ir pa labi vai pa kreisi no iepriekšējā – koncentrējieties uz galvas novietojumu un stāju.  

Šis vingrinājums labi palīdz nezaudēt koncentrēšanos visā treniņa gaitā, bez tam palīdz vienlaicīgi koncentrēties uz šāviena tehniku un rezultātu.

Šaušanas ritma vingrinājums:

Treniņos parasti koncentrēšanās ir mazāka, kas rezultējas sasteigtā šaušanā. Lai to labotu, trenējiet šaušanas ritmu:

Kad esat sagatavojušies šāvienam, sāciet pie sevis skaitīt laiku – izdariet šāvienu, kad esat izskaitījuši līdz septiņi. Tad “izturiet šāvienu” skaitot līdz 3. Pirms nākamā šāviena izskaitiet līdz četrpadsmit, un tikai tad sāciet nākamo šāvienu (skaitot atkal ļīdz 7). Šis vingrinājms jums palīdzēs vairāk koncentrēties uz savu tehniku, labāk nostiprinās muskulatūru un sacensību laikā palīdzēs saglabāt mieru.

Mainīgs sēriju garums:

Izšaujiet vispirms trīs, tad 4, 5, 6, 7, 8, 9 bultas vienā sērijā. Pēc tam samaziniet skaitu – 9, 8, 7, 6…1 Pierakstiet rezultātus katrai sērijai un salīdziniet sērijām rezultātus (rēķinot vidēji uz 1 bultu). Tas parādīs jūsu koncentrēšanās līmeni – uz cik šāvieniem spējat saglabāt koncentrēšanos. Izšaut 9 bultas vienā sērijā nav viegli – bieži vien, ja treniņi ir reti, jums izdosies tikai 3 labi šāvieni vienā sērijā. Šis vingrinājums parāda jūsu patieso koncetrēšanās spēju un dod papildus motivāciju trenēties vairāk.

Interesants vingrinājums – kāršu spēle ar sevi:

Sajauciet kāršu kavu un pirms šaušanas sērijas izvelciet no kavas tik daudz kāršu, cik bultas gatavojaties šaut. Dūzis un figūras nozīmēs 10 punktus, savukārt ciparu kārtis – attiecīgi tik punktus cik kārtij. Un tad, ar trāpījumiem mērķī mēģiniet pārspēt punktu skaitu, kas izkritis uz kārtīm. Šis ir labs vingrinājums priekš WA shootoff – tāpat kā pretinieku, jums šajā gadījumā jācenšas pārspēt kāršu kava.

Veiksmi jums treniņos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.