INTERESANTI FAKTI

Labākie iemesli kāpēc nodarboties ar loka šaušanu

Meklējot kādu nodarbošanos, brīvā laika pavadīšanas iespējas, vai vienkārši – jaunu izklaidi ģimenei, vienmēr rodas jautājums – kāpēc izvēlēties tieši šo? Šeit esam apkopojuši dažus labus iemeslus, kas runā par labu loka šaušanai!

Ļoti sociāls sports.

Cilvēki no daudzām dzīves jomām var nodarboties ar loka šaušanu. Var piedalīties gandrīz ikviena vecuma grupa – bērni, no 6 vai 7 gadu vecuma var veiksmīgi iesaistīties, un nereti sacensībās var sastapt arī 80 gadu vecus, konkurētspējīgus sportistus.

Visa ģimene kopā var gan trenēties, gan piedalīties sacensībās.

Ar to var nodarboties ikviens.

Ar loka šaušanu var nodarboties ikviens. Visa ģimene kopīgi var piedalīties sacensībās – atšķirsies tikai šaušanas distances.  Loka šaušana ir viens no retajiem sporta veidiem, kur līdzvērtīgi var piedalīties  cilvēki ar invaliditāti. Cilvēki ar visnopietnākajām invaliditātēm un pat neredzīgie, izmantojot speciālu aprīkojumu, var pievienoties lokšāvēju pulkam.
Arī no Latvijas vairāki lokšāvēji ir piedalījušies Paraolimpiskajās spēlēs.

Loka šaušana ir salīdzinoši lēta.

Loka šaušana var būt lēts sporta veids, ja vēlaties vienkārši labi, aktīvi pavadīt laiku. Tomēr, ja vēlaties sasniegt konkurētspējīgus rezultātus, izmaksas var pieaugt, kā arī jāiegulda daudz laika treniņos. Labā ziņa ir tā, ka daudzi loka šaušanas klubi ļauj aizņemties aprīkojumu, ja trenējaties pie tiem.

Fiziski prasīgs sports.

Lai arī loka šaušana ir jautra, tas ir  arī fiziski prasīgs sports, un tiem, kas vēlas progresēt, jādomā par ķermeņa augšdaļas stiprināšanu, lai panāktu lielāku kontroli un labākus rezultātus. Līdz ar to – ja esat aizrāvies ar loka šaušanu tā dos papildus motivāciju regulāri apmeklēt trenažieru zāli!

Uzlabo koncentrēšanās spējas.

Lokšaušana prasa ne tikai noteiktu fizisko spēku, bet arī garīgo, mentālo treniņu. Loka šāvēji attīsta sevī koncentrēšanos, fokusēšanās spēju un uzmanību – ne velti loka šaušanu mēdz dēvēt par “Meditāciju kustībā”.

Japāņu loka šaušanas māksla Kydo, koncentrējas tieši uz garīgās prakses vingrinājumiem.

Lokšaušanas ir jautra.

Amatieru līmeņa loka šāvēju  galvenais mērķis ir prieks. Šāvējam jākoncentrējas uz sevi, lai uzlabotu savu sniegumu, nevis uztrauktos par to, ko dara visi pārējie. Paturot to prātā, loka šaušana kļūst daudz jautrāka un iegūst pavisam citu jēgu, nevis sacensību garu.

Uzlabo pacietību.

Loka šaušana ir īpaši noderīga jauniešiem, jo ​​ māca viņiem pacietību. Lai sasniegtu pienācīgu rezultātu, ir vajadzīgi regulāri treniņi,  un labs līmenis netiek sasniegts bez pacietības un centības.

Tā ir saikne ar senu kultūru un iespēja iepazīt jaunus draugus visā pasaulē.

Cilvēki ar loka šaušanu nodarbojas visā pasaulē. Tas ir lielisks veids kā iepazīt jaunus draugus – mūsdienu sociālo tīklu laikmetā jums būs viegli uzsākt sarunu ar citu lokšāvēju jebkurā pasaules malā. Bez tam – lokšaušanai ir ļoti senas tradīcijas, un šaujot ar loku jūs veidojat sevī saikni kultūru, kura nāk no ļoti tālas pagātnes.

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs Mongolijas apmeklējuma laikā izmēģina loka šaušanu tradicionālā Naadam festivāla ietvaros.

Piemērota gan iekštelpu, gan āra sportam.

Loka šaušana var tikt īstenota gan telpās, gan ārā, un daudziem klubiem ir telpas ziemas sezonai, lai laika apstākļi nebūtu šķērslis nodarbībām.

Uzlabo pašapziņu.

Loka šaušana nodrošina lielu gandarījumu apvienojot garīgās un fiziskās īpašības lai sasniegtu labu rezultātu. Neatkarīgi no rezultātiem, katrs šāvējs  var gūt apmierinājumu no uzvaras pār sevi personīgā garīgajā kaujā.

Tas ir arī tehnisks sporta veids.

Ja jums interesē tehnika – lokšaušana jums var piedāvāt neierobežotas iespējas uzlabot, regulēt, un papildināt savu loku – jo tas ir tehnisks sporta veids. Bultu izgatavošana vien ir vesela zinātne! Savukārt kompaktloka šāvēji reizēm nes līdzi veselu darbnīcu, lai noregulētu savu loku ideāli.

Māca apzināties drošības nozīmību.

Lokšaušanas sports var būt bīstams, ja ar to nodarbojas neapdomīgi. Loka šaušana māca ikvienu būt atbildīgam par otru un par aprīkojumu, kas tiek izmantots. Loka šaušana nepārprotami nav vieta neapdomīgai rīcībai.

Aicinām jūs lokšāvēju pulkā! Lokšaušana ir ļoti skaists sporta veids, kurā katrs varēs atrast kaut ko priekš sevis, lai cik dažādi mēs arī būtu!